Останні події

Новорічне привітання від Віталія Кличка

 

Новорічне привітання від Віталія Кличка, надруковане у нашій газеті привернуло увагу багатьох читачів. Адже досі політсила під проводом відомого спортсмена у наших краях представлена не була. А днями до редакції завітали й очільники місцевого осередку партії ”УДАР” Андрій Гнатюк й Сергій Венгер. Тож ми скористалися нагодою і розпитали детальніше про партію, яку вони представляють, і про те, що їх, колишніх ”порівців”, переконало піти за Кличком.

-          То який він, цей ”УДАР”?

-          Власне, це абревіатура – ”Український Демократичний Альянс за Реформи”. Але й саме слово ”удар” досить вдало підходить і до партії, і до особистості лідера, Віталія Кличка, символізує рішучість дій і твердість намірів. Осередок партії у нашому місті був зареєстрований у грудні місяці минулого року, структура молода. Маємо міську й районну організації, в яких загалом близько 30 -ти чоловік.

-          Ще досить недавно ви, Андрію, казали, що не бачите політичної сили, до якої б хотіли примкнути після того, як ”Пора” припинила свою діяльність. Що спонукало тепер обрати саме партію Кличка?

-          Людина завжди шукає лідера, провідника, того за ким можна йти. У житті моральним авторитетом зазвичай є батько, матір. А в державі цю роль повинен виконувати якийсь політик. Таким авторитетом, за яким не соромно піти, для нас виявився Віталій Кличко. Він не просто захотів взяти на себе роль керівника, займатися політикою, а й дійсно вести країну у тому напрямку, який задекларований в статуті партії і його словах. Віталій заявив про себе як про політика ще в 2006 році і жодного разу не змінював своїх принципів. Як сказав, що знаходиться в опозиції до тодішньої київської міської влади та до діючого Президента, так послідовно цього і дотримується.

-          Попри це, опозиційні партії, зокрема ті, що сформували Комітет опору диктатурі, не поспішають визнати Кличка за свого…

-          А чому нам нав’язують думку, що опозиційною може бути тільки та партія, котра входить до цього комітету? Всередені нього теж справи не йдуть гладко. Гриценко вийшов із комітету, Тягнибок теж ледь не зробив цього. Адже засновники мали домовленість: якщо вноситимуть зміни до Конституції у частині виборів, прохідний бар’єр змінюватись не буде. Але і ”Фронт Змін”, і ”Батьківщина” проголосували за підняття бар’єру, ще й назвали це найдемократичнішим законом. То чи є сенс гуртуватися в якусь організацію, якщо її учасники не виконують партнерських домовленостей?

-          Поза тим 22 січня Віталій підписав документ з представниками Комітету?

-          Це договір про спільні дії, але Кличко підписав його із певними застереженнями… Виборча стратегія, яку нам хочуть нав’язати, наступна: об’єднатися в одну партію і виставити єдиного кандидата або ж поділити регіони по квотах. Але це просто ігнорування думки виборців: людям треба дати вибір! Бо не може одна партія репрезентувати всі – і націоналістичні, і ліберально-демократичні інтереси. Кличко вимагає просто створити прозорі умови висування кандидатів в округах. Кожна партія має в окремо взятому регіоні висунути свого сильного представника (якщо має такого), а потім шляхом проведення праймеріз (опитування громадської думки) визначається, кому люди найбільше довіряють. Бо зрозуміло, що з, умовно кажучи ”продуктовими наборами”, які застосовує партія влади, конкурувати буде важко. Тому потрібний однозначно сильний авторитет, той хто уже має підтримку в регіоні.

-          А як щодо авторитету самого лідера партії? Адже якщо спортивні його заслуги ніхто не ставить під сумнів, то особистісні риси і здібності політика не всі оцінюють однозначно.

-          Справді, про нього, як про особистість відомо небагато, адже довгий час він проживав закордоном. Тому якраз на темах, пов’язаних із приватним життям, люблять робити чорний піар політичні опоненти й потенційні конкуренти. От недавно в пресі проскочила інформація, що Віталій розлучається із своєю дружиною, що він поганий сім’янин. Але торік у Німеччині Віталія і Наталію Кличко визнали парою року! Інше опитування показало, що 40 відсотків німців не проти бачити нашого лідера президентом Німеччини. Уявіть, яким авторитетом, не лише спортивним, а й політичним, він користується в Європі! Тут для нього відкриті усі двері, він спокійно приїздить у Брюссель і зустрічається з Беррозу. Мало хто знає, що крім вищої педагогічної освіти і ступеня кандидати наук, Віталій також закінчив Національну академію держу правління при Президенті України. Кличко вільно розмовляє англійською й німецькою, і хоч довгий час він розмовляв російською, він чудово опанував і українську мову. Я вже не кажу про те, що ця людина для іміджу України зробила більше, аніж решта політиків, разом узятих. Маючи змогу виступати за Німеччину (також його запрошували представляти США) і користуватися всіма перевагами громадянства цих країн, він виступає під прапором України.

-          Ви зазначили, що партія ”УДАР” наразі у місті й районі має близько 30 прихільників. Це ваші колишні соратники з ”Пори” чи люди без політичного минулого?

-          І з ”Пори” також. Але підтягнулися і зовсім нові. Багато людей після новорічного привітання в газеті від партії ”УДАР” почали дзвонити, цікавитись, як можна до цієї політ сили долучитися. Можу сказати одне: ми об’єднуємося не довкола людини чи партії, а довкола ідеї. Вона полягає в тому, щоб змінити чинну владу, але не просто на місце одних чиновників поставити інших, а змінити якість життя в Україні, наблизити до європейського. Сподіваємося, з Кличком ітимемо до кінця, адже він від задекларованих принципів не відступає.

 

За матеріалами Володимирської газети ”Слово правди” від 9.02.2012р.           

 

  2 Лютого 2012 +Коментар | подобається