Останні події

Люстрація, для чого вона потрібна?

Зі здобуттям Україною незалежності, влада в країні  перейшла до рук колишніх компартійних босів і людей вузького кола впливу, які, втілюючи методи КДБ, почали прибирати всю повноту влади у свої руки. Це і є коріння сьогоднішнього високого рівня корупції та наявності олігархічних кланів в державі.

Чи можливий подальший розвиток України за таких обставин? Адже більшість працюючих політиків України  розпочинали свою кар’єру саме 30-40 років тому, себто за радянського режиму?

Потребу люстрації активно обговорювали в Україні у перші роки Незалежності. Ширилася ідея, що без очищення кадрів минулих десятиліть країна занадто повільно одужуватиме від комуністичного режиму.  Питання піднімалося і після перемоги Помаранчевої революції: до Верховної Ради внесли два відповідні законопроекти. Однак пропозиції не були прийняті. Чому – стало більш-менш зрозуміло, коли були оприлюднені результати дослідження «Люстрація або Україна під владою КДБ» в 2009 році, проведеного у межах громадянського інформаційного проекту. Згідно з ним, практично кожен п'ятий український держслужбовець має ймовірність співпраці з КДБ.

Люстрація влади була одним з ключових гасел і на Євромайдані. Партія «УДАР» виступає за прийняття найближчим часом Закону «Про очищення влади» в цілому. Цей документ допоможе прибрати з державних органів людей, які були пов'язані з КДБ та служили комуністичному режиму. Це відкриттям другого фронту проти корупціонерів, саботажників та зрадників у середині держави. Він дозволить розпочати масове очищення влади без чого системні зміни є неможливими.

Критики люстрації гостро заперечують її важливість, наголошуючи на тому, що вже пройшло забагато часу. Хто замінить тисячі державних службовців після проведення люстрації? Відповідь досить  проста і вагома. Сьогодні велика кількість українських випускників, не маючи роботи, виїжджають за кордон продавати свої знання, або ж просто працюють у сферах обслуговування, втрачаючи таким чином свої здобуті фахові навички. Ось це і є той потенціал, який здатен побудувати нову країну.

Ми впевнені, що народу під силу очистити владу, тільки треба його навчити користуватися "інструментом". Колишні компартійці в силу вкорінюваних десятиліттями норм і традицій – зациклені на нестримному збагаченні, корупції, придушенні незалежності правосуддя та ЗМІ, нехтуванні думкою народу і правами людини. Нам пора позбудитися синдрому СРСР.  Україна потребує негайного і тотального очищення від пострадянської влади, аби здегенеровані чиновники не мали жодних шансів для впровадження своєї політики українознищення.

     Люди виховані тоталітарним режимом й надалі продовжують нами керувати. Але українське суспільство втомилося від цього, воно вболіває за правду і справедливість. Партія «УДАР» Віталія Кличка закликає всіх громадян України на позачергових виборах бути активними і обирати нові, молоді сили в Український парламент та в місцеві органи влади.

 

 

  3 Вересня 2014 +Коментар | подобається