Останні події

Заява Путіна про можливість за 2 тижні дійти до Києва – свідчення або блефу, або неадекватності

Партія «УДАР» Віталія Кличка зазначає, що політична біографія Путіна така, що той робив не одну подібну заяву. Свого часу він обіцяв покінчити у короткі терміни з чеченським рухом опору. Але кілька років війни закінчилися тим, що Путін змушений був домовитися з чеченськими угрупуваннями Кадирових, Ямадаєвих і дати їм повну свободу на території Чечні. Це при тому, що Ахмат Кадиров, перший керівник проросійської адміністрації в Чечні, при Дудаєві закликав різати «російських собак», а його наступник – Рамзан Кадиров – вихвалявся, що першого росіянина він вбив у 16 років. Лояльність чеченських еліт Путін змушений був купувати Федеральною програмою з відбудови Чеченської республіки, що є модерною формою російської данини чеченцям. Сьогодні бюджет Чечні більше, як на 90% складають трансферти російського федерального бюджету.

Тому бравурні заяви Путіна про те, що 45 млн. українців він зможе покорити за 2 тижні треба сприймати з долею сарказму. Якщо у Чечні російські війська не змогли впоратися за 10 років з 1 млн. чечеських громадян (з яких четверта частина були лояльними до Росії), то захопити 45 млн. людей з культом героїв Небесної сотні Путін може лише помріяти.

Така заява Путіна є свідченням або блефу перед європейськими політикам, або повною політичною неадекватністю. Але безвідносно до того, яка з цих версій правильна, платити своїми життями за подібні ура-патріотичні настрої Путіна будуть російські кріпаки у формі солдат і офіцерів.

 

 

  2 Вересня 2014 +Коментар | подобається