Останні події

Волинський молодий «УДАР» допомагав зрозуміти тих, хто говорить руками

Цими вихідними  Молодіжне крило Волинської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка», в рамка соціального проекту «Зрозумій мене», провело дружню зустріч за гарячим чаєм та солодощами між молодими людьми чуючого та нечуючого світу.

Розпочалася зустріч із логічного ознайомлення із базовими курсом вивчення жестів та алфавіту. На основі цього присутні перезнайомились між собою показавши своє ім'я по буквам жестової мови.

Після знайомства ведучі заходу запропонували зупинитись на темі сім’ї та вивчити основні «слова», що її стосуються. Так, присутні ознайомились із жестами, котрі відповідають словам «сім’я», «мама», «тато», «брат», «сестра», «бабуся», «дідусь» і т.п.

У перерві між навчанням, аби трішки розважити учасників, одна із нечуючучих дівчат запропонувала «розповісти» анекдот, що викликало позитивну реакцію і дуже зацікавило присутніх.

Також, нечуючі гості заходу приготували невеликий сюрприз для їх новоспечених друзів та подивували своїми творчими здібностями.

«Така творчість – вона особливо зворушує. Тут ти справді відчуваєш, що усе йде із таких глибин душі, куди свідомість чуючої людини дістати неспроможна», - висловила свої враження одна із учасниць заходу.

Родзинкою програми став творчий експеремент новоствореної музикальної групи, пісню якої почули всі. Під супровід гітари її заспівало дві виконавиці, різниця лише у тому, що одна співала голосом, а інша – мовою тіла.

Як зауважила ведуча зустрічі, під час виконання пісні на очах у присутніх здійснювалась мрія: нечуюча дівчина усе життя хотіла заспівати так, аби її почули і зрозуміли усі. Саме це і відбулося.

Насамкінець, усім гостям запропонували трішки розважитись та пограти у всім відому гру «Показуху». Це дуже зблизило присутніх та залишило гарні враження після зустрічі.

«Проблема людей із вадами слуху дуже гостро стоїть в Україні. Їх не чують, не розуміють, а тому намагаються не помічати. Більшість людей звиклися з думкою, що мова жестів – це щось незвідане і не придатне вивченню. Волинський «УДАР» на власному досвіді зрозумів, що це далеко не так і тому вирішив зруйнувати цей уже давно прижитий стереотип. Ми вирішили довести, що вивчити хоча би початки жестової мови – не так уже й важко. І, мені здається, що нам це вдалося», - коментує Голова Молодіжного крила Волинської обласної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Віталій Поліщук.

  30 Вересня 2013 +Коментар | подобається