Останні події

Волинський "УДАР" проти вирубки дерев у Луцьку!

З кожним новим десятиліттям стає все більш зрозумілим, що виробнича діяльність людства істотно змінює середовище, в якому ми знаходимось. На жаль, відчуття тривоги за якість навколишнього довкілля властиве далеко не кожному з нас. У той час,коли увесь світ трубить в усі труби та дзвонить в усі дзвони про наближення екологічної катастрофи,коли  екологічні проблеми набули статусу глобальних, а брак зелених насаджень на планеті Земля стає просто дефіцитним,  – в Україні стабільно продовжують зростати темпи вирубки дерев на всій території.

Луцьк не є виключенням.

Нещодавно у ЗМІ з'явилась інформація про те, що у зв'язку із реконструкцією луцького кінотеатру «Промінь» на прилеглій території зріжуть вісім ялин, на місце яких насадять нові молоді деревця.

За словами архітектора, котрий займатиметься реконструкцією приміщення, Андроша Бідзілі, необхідність у вирубці дерев стоїть дуже гостро. «Дерева біля «Променя» вже дуже старі, а це небезпечно. Так, якби вони росли у лісі чи парку, то потреби їх зрізати не було б. Але це площа у центральній частині міста», - заявив архітектор.

Для довідки звертаємо Вашу увагу на наступну інформацію:

Тривалість життя такого виду дерев як ялина (про які власне йде мова) в середньому сягає 200-250 років, іноді 300. Найінтенсивніше росте і розвивається починаючи з 20-річного віку. Як відомо, дерево приносить найбільше користі атмосфері саме в період розвитку, тому зовсім не доцільно знищувати дорослі дерева, які наразі приносять майже у 10 раз більше кисню ніж нові молоді саджанці. Якщо слідувати плану Бідзілі, то лучанам доведеться ще близько 50 років чекати, доки нові дерева почнуть виробляти ту кількість кисню, яку виробляють «старі. небезпечні» ялини.

Також, Бідзіля з тих же причин пропонує зрубати дерева біля головного корпусу Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та на Театральному майдані: «Усі ці дерева уже давно віджили своє і руйнують навколишні будівлі своїми коренями», - аргументує своє рішення спеціаліст.

 

Тож, Волинський «УДАР» категорично проти нищення луцької природи і до кінця буде відстоювати свою позицію збереження дерев. Реконструкція приміщення кінотеатру «Промінь» не вимагає обов’язкового винищення усіх рослин на прилеглій території. Існує безліч способів та рішень аби цього уникнути, було бажання. Питання в іншому: територію приміщення хочуть розширити і дерева просто заважають і проблема зовсім не в естетичному вигляді міста. Це уже зовсім інша історія.
«УДАР» не проти реконструкції, не проти осучаснення вигляду міста. Нас обурюює лише те, що люди, котрі вирішили заграбастати собі не лише приміщення «Променя», але й територію біля нього, прикриваються ніби благородною метою – покращення вигляду міста. Багатолітні ялини міста Луцька – це його невід'ємна частина, яка просто не може псувати його естетичного вигляду. Ми вважаємо, що такі питання варто узгоджувати в першу чергу з мешканцями міста, можливо, навіть провести опитування серед населення. Найпростіше поставити усіх перед фактом, прикриваючись уже виданими дозволами від міськради та інших установ, тим паче, що таких дозволів навіть не існує. Ми точно знаємо, що жодна державна установа не давала дозволу на подібні дії. Волинська обласна організація Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» звернулась до Луцької міської ради з проханням надати інформацію з приводу цих подій. На що отримала відповідь з наступним змістом: 

  5 Серпня 2013 +Коментар | подобається