Останні події

«УДАР» стояв у «черзі за життям»

 

Суть акції заключалась у тому, аби висловити громадське невдоволення новоприйнятим законом, котрий вступає  в дію від 1 березня 2013 року  «Про внесення змін до деяких законів України щодо ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт» та зібрати підписи небайдужих на підтримання Петиції до Президента України «Щодо необхідності припинення дії  Закону України № 5038-VI ».

Близько 50-ти небайдужих прийшли під стіни аптеки «Доктор», що знаходиться у центрі міста на вулиці Богдана Хмельницького, 1 і створили символічну чергу за дефіцитними імпортними ліками. Протестуючі тримали у руках плакати із написами: «Я за закон № 2691», «Ні!Ні!Закону № 5038-VІ»,  «Стою в черзі вже годину», «А де ліки?». Таким чином організатори намагались показати владі, до чого призведе введення у дію даного закону.

Коротко про суть закону: він передбачає, що на територію України можуть ввозитися лікарські засоби, зареєстровані в Україні, за наявності сертифіката якості серії лікарського засобу, що видається виробником, та ліцензії на імпорт лікарських засобів, що видається імпортеру(виробнику або особі, що представляє виробника лікарських засобів на території України), у порядку, встановленому законодавством.

Лобістський закон № 5038-VI , спрямований начебто на захист якості ліків, насправді, створений для того, щоб в ручному режимі видавати ліцензії виробникам та отримувати за це додатковий прибуток. Внаслідок його появи  в Україні зникнуть імпортні препарати, залишаться тільки ті, які отримають ліцензію. Отримати таку можна за гроші, для цього потрібен певний час. Тобто з’являється ручний механізм управління цим ринком. Усі програми лікування в країні, відповідно, подорожчають. На сьогодні існує дуже жорсткий контроль за ввезенням імпортних ліків, існує міжнародна оцінка якості препаратів, яку визнано у Євросоюзі, світі та в Україні. Система управління ринком, яка є нині, всіх влаштовує – і пацієнтів, і фармацевтів. Новий закон абсолютно нічого не дає нашим громадянам, а тільки чиновникам і тим структурам, які видаватимуть ліцензії. 

Даний закон є політичною спекуляцією і несе в собі конкретну загрозу добробуту та здоров'ю громадянам України. Наразі тисячі українських родин шукають порятунку в закордонних ліках, оскільки вітчизняні не мають такого помічного ефекту.

 Партія «УДАР» не може залишатись осторонь цієї проблеми. Тому  десяток активістів від Волинської організації зайняли «чергу за життям», щоб підтримати українців, яким просто необхідні імпортні ліки, аби вижити.

Ми розуміємо, що наразі у Кабміні є певні групи, які зацікавлені у тому, щоб у них був папірець, який дуже дорого коштуватиме. Відповідно, вони продаватимуть його за великі кошти фармвиробникам і отримуватимуть за це надприбутки. Ми не можемо залишатися осторонь цієї проблеми і усіма можливими способами будемо протидіяти введенням подібних законів у дію.

 

  12 Лютого 2013 +Коментар | подобається