Останні події

Волинські УДАРівці вчергове стали донорами

8 лютого, Волинська обласна організація Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" спільно із СГО "Молодіжна Платформа"  долучилась до громадської акції "Здай кров - врятуй життя!". Для «УДАРу» участь у такій акції уже не вперше.

На сьогодні проблема донорства в Україні – одне із найгостріших питань. На жаль, кількість добровільних донорів  складно назвати значною. Звичайно, на це є дуже багато різноманітних причин. По-перше, не кожна людина може успішно пройти медогляд, за результатами якого визначається може вона бути донором чи ні. Адже стан здоров’я українців залишає бажати кращого. По-друге, у багатьох мешканців України виникають справедливі сумніви щодо безпечності процедури здачі крові. Лікарі пояснюють їх звичайною необізнаністю, адже занести будь-яку інфекцію можливо при переливанні крові людині, якій вона переливається, але донор при здачі крові захищений. І, по-третє, чимало людей просто-на-просто намагаються уникати будь-яких зайвих контактів з лікарями й бояться не стільки за власне здоров’я, скільки неприємних відчуттів під час процедури здачі крові.

Тож, активісти Волинського «УДАРу» вирішили особисто взятись за вирішення цієї проблеми і на власному прикладі показати,що допомагати людям можна не лише на словах чи фінансово. Робити добрі справи можна значно легшим способом. Близько 30 добровольців від «УДАРу» прийшли до Волинської обласної станції переливання крові, аби хоча б частково збільшити показники заготовлення крові на одну особу.

До слова, минулого року було заготовлено близько 9,1 мл крові на одну особу, тоді як Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що ця доза повинна становити не менше 15 мл. Для прикладу, у США кожні 109 з тисячі осіб добровільно стають донорами крові, у Європі – від 52 до 67, тоді як в  Україні ця цифра сягає лише 18 осіб з тисячі.

Загалом, акція пройшла успішно. Уся процедура для однієї людини займала близько 30 хвилин. А для тих, хто хвилюється аби у нього не відібрали більше крові, аніж потрібно, УДАРівці особисто переконались, що процедура здачі крові проходить за дотриманням усіх вимог. У кожного кандидата на донорство брали попередній аналіз крові, за результатами якого визначали групу, резус та кількість мілілітрів крові, яку можна взяти без шкоди для здоров'я донора.

Партія «УДАР» на ділі довела, що прийшла до влади не з порожніми обіцянками. Ми не лишаємось осторонь проблем українців. Ми прийшли, аби їх вирішувати!

  8 Лютого 2013 +Коментар | подобається